Rekuperator iZZi 302 ERV

Rekuperacja Nowy Sącz poleca rekuperator iZZi 302 ERV. Jest to kompaktowy rekuperator posiadający uniwersalny system montażu – w dowolnej pozycji: pod sufitem, na ściennie lub na podłodze. Zastosowany wymiennik entalpiczny CORE ERV z innowacyjną membraną polimerową pozwala odzyskać, oprócz energii cieplnej, także wilgoć.

Opcjonalne wyposażenie

Ciekawym opcjonalnym wyposażeniem, które możemy sobie dokupić, jest moduł stałego przepływu, dzięki któremu uzyskujemy automatyczne zbilansowanie strumienia nawiewanego i wywiewanego w naszej instalacji wentylacyjnej. Nierównomierne zbilansowanie może powstać podczas stopniowego zabrudzenia się filtrów rekuperatora lub niewłaściwego ustawienia anemostatów.

Sposób montażu

Montujemy go w specjalnie przygotowanym miejscu w rekuperatorze, podłączamy do niego cztery kolorowe wężyki, oraz wpinamy do zasilania na płycie i to wszystko.

Innym ciekawym dodatkiem jest moduł pomiarowy CO2/higro, który ma za zadanie automatycznie sprawdzać ilość CO2 oraz wilgotność w powietrzu i na tej podstawie regulować wydajność rekuperatora.

Pozwala on na automatyczne zwiększenie obrotów wentylatorów, kiedy w naszym domu pojawi się większa ilość osób, np. podczas spotkania rodzinnego. Moduł montujemy w miejscu dla niego przeznaczonym (szczegóły w instrukcji).

Dla podniesienia komfortu domowników warto dokupić sobie też: antysmogową izolowaną skrzynkę filtracyjną M5/F9 IZZi SF. Służy do oczyszczania powietrza nawiewanego do budynku z ultradrobnych i najbardziej niebezpiecznych dla człowieka cząstek PM10, PM2,5 i PM1.

Zalety skrzynki antysmogowej

Szczególnie polecana dla alergików, dzięki niej możemy się cieszyć dokładnie oczyszczonym powietrzem w czasie zimowego smogu oraz nie docierają do nas pyłki traw i drzew powodujące alergię. Skrzynkę montujemy na kanale nawiewnym.

Zasilanie rekuperatora powinno zostać wykonane przez wykwalifikowanego elektryka, który obwód rekuperatora zabezpieczy osobnym bezpiecznikiem oraz wyłącznikiem różnicowoprądowym. Szukasz Rekuperacja Nowy Sącz?