Rekuperacja Nowy Sącz  jak podaje Wikipedia to odzyskiwane energii. Najczęściej jest wykonana z kanałów elastycznych systemu Pe-Flex, ze względu na to, że poprowadzona jest po stropie nad parterem oraz pod konstrukcją więźby dachowej, dla wentylacji piętra, jest jeszcze bardziej cicha i wydajna.
Do wykonania instalacji użyto rur wentylacyjnych PE-FLEX® Standard bezsprzecznie z pierwszego gatunku tworzywa PE-HD. Kanał wentylacyjny elastyczny o wymiarach zewnętrznych Ø75, długości 50m wykonany z higienicznego materiału najwyższej jakości, przede wszystkim z antybakteryjną i antygrzybiczną powłoką wewnętrzną o podstawowej ochronie.
Ponadto wykorzystano skrzynki rozprężne 2xØ75, oraz skrzynki rozdzielaczowe. Połączenia rekuperatora z czerpnią i wyrzutnią wykonano przewodem elastycznym izolowanym SONODEC CLASSIC

 

Na poziomie piętra rozprowadzamy instalację po posadzce poddasza i przewierty pod anemostaty wykonujemy w dół przez strop piętra.

W domu piętrowym w którym poddasze ma strop drewniany, instalację rekuperacji mocujemy do belek drewnianych. Również kanały nawiewne i wyciągowe są mocowane do drewnianych belek za pomocą specjalnych uchwytów.

 

Film pokazujący pracę wiertnicy można obejrzeć tutaj